כתובת שלנו

רחוב שטמפפר 9, נתניה (קומה 8)

שעות פתיחה

א׳-ד׳: 09:00-18:00, ה׳: 08:00-12:00

טלפון

09-8612113

שתלים זיגומטיים

כל הטיפולים במקום אחד

מהם שתלים זיגומטיים ולמי הם מתאימים?

שתלים זיגומטיים, או בשמם האחר, שתלי זיגומה, הם שתלי טיטניום ארוכים באורך 3-5.7 ס"מ המושתלים אל עצם הלחי (עצם הזיגומה), במקום אל עצם הלסת. השתלים הזיגומטיים הם בעלי גוף חלק לחלוטין עם תבריגים בשני קצותיו. תבריג אחד מיועד לקיבוע השתל בעצם הלחי, והאחר מיועד להברגת כתר החרסינה על השתל עצמו.

השתלים הזיגומטיים מתאימים למטופלים הסובלים מחוסר קיצוני בעצם הלסת (באופן שאינו מאפשר קיבוע של שתל רגיל) ולמטופלים שאין אפשרות פרקטית לבצע אצלם השתלת עצם בלסת. במקרים אלה, הלסת הופכת לבלתי רלוונטית לצורך קיבוע השתלים, ובאופן טבעי נכנסת לתמונה עצם הלחי, שהיא העצם הקרובה ביותר לעצם הלסת. קיבוע השתלים לעצם הלחי מבוצע בצורה דומה לתהליכי השתלה רגילים, למעט העובדה שנדרשים שתלים ארוכים יותר, איתם ניתן להגיע דרך הלסת, עד עצם הלחי תוך שמירת תבריג הכתר בולט מעבר לקו החניכיים.

 

כיצד מבוצעת ההשתלה?

השתלת שתלים זיגומטיים נחשבת להשתלה מורכבת במיוחד, החודרת לאזורים נסתרים ועמוקים של הגולגולת, לעיתים עד כדי קירבה לארובת העין. בהתאם לכך, את ההשתלה מומלץ מאוד לעבור אך ורק אצל רופא מומחה בעל היכרות מעמיקה וניסיון בעבודה עם שתלים זיגומטיים.

בתהליך השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים, תעברו תחילה סדרה של צילומי הדמיה היקפיים של אזור הלסת והגולגולת, באמצעותם יבנה הרופא תעתיק מדויק של מבנה עצמות הלסת והלחיים שלכם. על בסיס תעתיק זה, ייצר הרופא שני סדים נפרדים שיספקו לרופא את מיקום, זווית, קוטר ועומק החדירה – האחד מיועד לסמן את נקודות הכניסה המדויקות לעצם הלסת, והשני להנחיה פיזית בהחדרת השתל עד עצם הלחי.

תהליך הטיפול מבוצע בהרדמה מלאה או בטשטוש עמוק ואורך כמספר שעות. לאחר טיפול זה, תוכלו לצאת מן המרפאה עם שיניים חדשות לחלוטין ולחזור לשגרת פעילות כבר ביום שלמחרת.

את ההשתלה מומלץ לעבור אצל מומחה לכירורגיית פה ולסת.
לד"ר לדרמן, מומחה לכירורגיית פה ולסתות ניסיון רב בהשתלת שתלים זיגומטיים – עובדה אשר מקטינה באופן ניכר למינימום האפשרי את הסיכונים הפוטנציאלים הנלווים לניתוחים אלו.

 

 

האם מדובר בטיפול יעיל ביחס להשתלה רגילה?

על אף שטיפול השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים נחשב לטיפול מורכב יותר מהשתלה רגילה, באופן פרדוקסלי מציעה שיטת טיפול זו כמה מן היתרונות החשובים ביותר. 

מבחינת יציבות, עמידות וחוזק מבני, תוכלו להנות משיניים חדשות בתפקוד מלא ולאורך שנים ארוכות מבלי לחשוש מכאב או אפילו תחושה מוזרה בחלל הפה. גם ברמה האסתטית, מספקת שיטה זו מענה מיטבי כמו כל השתלה אחרת וכלפי חוץ כלל לא ניתן להבחין בכך שמדובר בשתלים זיגומטיים.

מעבר לכך, שתלים זיגומטיים מאפשרים ביצוע השתלה ביום אחד, על גביהם ניתן להתקין קשת שיניים שלמה בדומה לשיטתAll On 4 . כבר בתום הטיפול תוכלו להנות מסט חדש של שיניים זמניות וכעבור מספר חודשים תוכלו להחליפן בקשת של כתרים קבועים. 

יתרון חשוב נוסף שמציעה טכניקה זו, נובע מהסרת הצורך בביצוע השתלת עצם או הרמת סינוס – מאחר והשתלים מקובעים ישירות לעצם הלחי, אין כל צורך לעבות או לטפל בעצם הלסת לצורך קיבוע השתלים.

יחד עם זאת, לשיטת השתלים הזיגומטיים ישנם גם חסרונות, שהמרכזיים שבהם כוללים את העלות הגבוהה של הטיפול ביחס להשתלה רגילה ואת הצורך ברופא מנתח מומחה בעל רמת מיומנות גבוהה מאוד. העניין הוא, שאם אתם סובלים מחוסר קיצוני של עצם הלסת, שתלים זיגומטיים עשוי להיות הפתרון היחיד עבורכם, ועל אף מחירו הגבוה יחסית, תוכלו להיות בטוחים שאתם זוכים בשיניים חזקות ואסתטיות שילוו אתכם לאורך שנים ארוכות מאוד.

הצוות שלנו

כל הרופאים במקום אחד

ד''ר שלומי לדרמן

מומחה לכירורגיה פה ולסת

דילוג לתוכן